Pytania i Odpowiedzi

Co to jest piksel (dioda)?

Dioda jest częścią modułu LED, który nadaje określony kolor (lub kilka kolorów).

Piksel jest miarą pomiaru rozdzielczości diody.
Pytania i Odpowiedzi

Jakie są rodzaje LED?

DIP diod-każdy kolor diody LED w osobnej obudowie.Pytania i Odpowiedzi

SMD diod-trzy diody LED w jednej obudowie.Pytania i Odpowiedzi

Co to jest moduł (matryca)?

Moduł (matryca) to płyta, na której znajdują się diody LED, z pewną odległością między diodami LED.Pytania i Odpowiedzi

Co to jest pitch?

Pitch to odległość w milimetrach pomiędzy centrami sąsiednich diod LED. Im mniejszy rozmiar diody i pitch, tym wyższa rozdzielczość, a tym samym lepsza jakość obrazu, ale koszt ekranu znacznie wzrasta.Pytania i Odpowiedzi

Jaki kolor może mieć produkt?

Produkty mogą być jednokolorowe, dwukolorowe i wielokolorowe.

Jednokolorowa tablica, w której może być tylko jeden kolor, do wyboru: czerwony, żółty, zielony, biały, niebieski.   W tej wersji kolor tekstu może być tylko jeden.

Dwukolorowa tablica – kolor czerwony i zielony, ich połączenie daje trzeci kolor – żółty.  W tej wersji kolor tekstu może być w trzech kolorach: czerwonym, zielonym i żółtym.

Wielokolorowy(-a) ekran (tablica) – łączy wszystkie istniejące kolory, bez ograniczeń w palecie kolorów i odcieniach.

Jaką reklamę można wyświetlać na tablicy LED i ekranie?

Na jednokolorowym wyświetlaczu LED można wyświetlać informacje tekstowe z wyborem animowania tekstu, obrazów monochromatycznych, animacji gif (np. logo), datę, godzinę, temperaturę.

Kolorowy ekran może wyświetlać wszystkie kolorowe filmy, obrazy, animacje gif, datę, godzinę i inne informacje.

Jak kolor wpływa na koszt produktu?

Najbardziej budżetowe są czerwone wyświetlacze LED. Wynika to z faktu, że kolor jest najbardziej popularny ze względu na czynnik “zauważalności”, a także czerwona dioda jest najbardziej budżetowa w produkcji (bez utraty jakości). Wyświetlacze LED z jednym kolorem do wyboru (żółty, zielony, biały, niebieski) mają ten sam koszt, ale nieco wyższy niż czerwone, kosztem droższej diody. Warianty produktów w rozwiązaniu czerwony + zielony = żółty i pełnokolorowe produkty są wyższe w porównaniu z czerwonymi wyświetlaczami LED.

W jaki sposób jest obliczana wartość wyświetlacza LED lub ekranu?

W przypadku wyświetlacza LED na koszt wpływa: rozmiar, kolor, liczba stron. Rozmiar jest dobierany przez wielokrotność modułów w wymaganym rozmiarze. Rozmiar jednego modułu to 320x160mm (WxH). Na przykład, jeśli potrzebny jest wyświetlacz LED 1000mm x 500mm, to przez wielokrotność modułów, rozmiar wyświetlacza LED będzie 960x480mm.

Dla pełnokolorowego ekranu musimy wiedzieć: rozmiar ekranu, odległość wyświetlania ekranu, rozwiązanie wewnętrzne lub zewnętrzne. Rozmiar ekranu jest wybierany przez wielokrotność modułu. Rozmiar modułu zależy od pitch (R10, R8, R6). Aby uzyskać bardziej szczegółowe omówienie, zapoznaj się z informacjami na naszej stronie internetowej lub skontaktuj się za telefonami podanymi na naszej stronie https://www.dprpower.com/?page_id=3950 , i chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Jak załadować informacje na wyświetlacz LED lub ekran?

Aby zmienić informacje na produkcie, dostępne są trzy opcje połączenia (do wyboru): LAN, USB, Wi-Fi.
LAN to kabel internetowy, który jest kierowany z produktu bezpośrednio do komputera (lub do serwera), a zmiana informacji odbywa się za pośrednictwem sieci lokalnej.
USB – zmiana informacji  odbywa się za pośrednictwem nośnika USB. Nośnik z zapisanymi informacjami jest wstawiany do tablicy, informacje są aktualizowane przez 10-15 s, po czym nośnik można odebrać. Dla wygody Kabel USB jest wyprowadzany z produktu, do 5m.
Wi-Fi – przy tej metodzie zmiany informacji należy połączyć się z punktem dostępu i wysłać dane. Zarządzanie może być z telefonu lub tabletu. Aby poprawnie pobrać informacje, należy znajdować się w zasięgu sygnału, dopóki informacje nie zostaną zaktualizowane.
Typ połączenia do zmiany informacji dobierany jest indywidualnie: w zależności od rodzaju, sposobu mocowania i możliwości prowadzenia kabli połączeniowych.

Czy mogę samodzielnie zmieniać informacje?

Tak, oczywiście. Pierwsze informacje tekstowe dostarczone przez Klienta załadowujemy przed wysyłką.  Do każdego produktu zapewniamy wygodny program do zmiany informacji, przeprowadzamy zdalne szkolenie w zakresie obsługi programu. W razie dalszych pytań nasi specjaliści udzielają wsparcie techniczne. W przypadku ekranów pełnokolorowych nasz dział projektowania tworzy film według scenariusza i materiałów klienta. Długość filmiku do 30 sek.

Czas dostawy produktu?

W przypadku produktów jednokolorowych czas dostawy wynosi 7-10 dni roboczych, w przypadku produktów pełnokolorowych – 20-25 dni roboczych. Dokładny czas dostawy jest określany przy składaniu zamówienia.

Czy instalacja jest wliczona w cenę produktu?

Montaż i uruchomienie, wsporniki, specjalne mocowania nie są wliczone w cenę, negocjowane indywidualnie przy składaniu zamówienia. Koszt jest obliczany w zależności od rozmieszczenia produktu i miasta, w którym wymagana jest instalacja.

Również prace montażowe mogą być wykonywane przez Klienta niezależnie.

Instalacja odbywa się tylko w Warszawie?

Prace montażowe prowadzone są w całej Polsce i Europie. Prace montażowe wykonują zespoły naszej firmy, a także firmy partnerskie.

Jak odbywa się naprawa, czy muszę wysyłać produkt?

Wszystkie produkty mają możliwość przeprowadzenia napraw na miejscu, bez demontażu produktu. Nazywa się to “obsługiwaniem frontalnym”, gdy jest używany system magnetyczny do mocowania modułów

Jaka jest gwarancja?

12 miesięcy gwarancji.

Co jest objęte gwarancją?

Wymiana komponentów produktu, zdalna konfiguracja oprogramowania i szkolenie. Nie obejmuje klęsk żywiołowych, wandalizmów ani uszkodzeń spowodowanych naprawą przez osoby trzecie.  Wymiana modułów odbywa się po awarii ponad 0.05% całkowitej liczby diod.

Jak odbywa się serwis po wygaśnięciu gwarancji?

Po upływie okresu gwarancji wyjazd, diagnostyka, naprawy, wymiana komponentów odbywają się za opłatą.

Czas reakcji na awarię?

4-5 dni roboczych.

Czy obsługujecie produkty, które nie są wyrobami waszej firmy?

Zazwyczaj nie obsługujemy takich produktów.

Metody płatności?

Zaliczka 50% aby uruchomić produkcje wyrobu, dopłata 50% po wysyłce / instalacji produktu.

Czy produkty o niestandardowych kształtach są możliwe?

Tak, oczywiście, kształt produktu może być niestandardowy.
Na przykład:

– Zakrzywione ekrany,
– Kolumna,
– Łuk,
– Flaga,
– Pionowy,
– Poziomy.

Przykłady realizacji takich prac można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Kraj producent?

Kraj producent Polska, ponieważ produkcja wyrobów odbywa się w naszej produkcji w Warszawie.

Komponenty są przewożone z Chin, dlaczego są droższe niż inne?

Zakup głównych komponentów odbywa się w Chinach, ale istnieje stopniowanie kosztów według klasy, w zależności od jakości produkcji komponentów i jakości materiałów stosowanych w produkcji. Nie jesteśmy najtańszą firmą. Możemy użyć tańszych komponentów i obniżyć cenę, ale naprawdę nie chcemy tego robić, ponieważ same te produkty obsługujemy.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!